top of page
Szukaj
  • bdefense

Targi World Defense Show Saudi Arabia

Zaktualizowano: 28 lut

BASZTA DEFENSE w pełnej gotowości

pierwszego dnia na targach zbrojeniowych w RIJAD, stolicy Arabii Saudyjskiej.

Zaplanowane spotkania, niezapowiedziane wizyty, rzeczowe i poważne rozmowy.


To wszystko tworzy doskonały klimat do wypracowania tego, na czym nam tak najbardziej w pracy zależy - na nowych zawodowych kontaktach i relacjach, no i oczywiście doświadczenie czystej przygody i nowych wyzwań.


Szczególnie w tym miejscu, w tym kraju, swoim zainteresowaniem obejmujemy nie tylko sektor militarny, ale także paliwowy i również sektor komercyjnych, ultraspektakularnych nieruchomości w Polsce, które jak widać leżą w polu zainteresowania tutejszych inwestorów.

Przed nami cały tydzień intensywnej i bardzo ciekawej pracy, pełnej energii i pozytywnych zdarzeń!Arabia Saudyjska, Rijad / krótkie relacje z samych targów, ale też samego miasta po targach.

To już czwarty dzień naszej aktywności na Światowych Targach Zbrojeniowych. Widać ogromny rozmach (ponad 750 wystawców), równy temu w Abu Dhabi (UEA). Te dwa tylko kraje wydają blisko 50% wszystkich pieniędzy przeznaczonych w tej części świata na zakup dla swoich armii - sprzętu, wyposażenia i nowoczesnych technologii. Stąd obecność na targach wszystkich największych graczy w tej branży.


Same targi usytuowane są 75 km od stolicy. Codzienny dojazd zajmuje 1,5 h w jedną tylko stronę. Jest to logistyczne wyzwanie, niemniej jest to zrozumiałe, zważywszy na fakt, że tuż przy targach znajduje się nowy pas startowy dla wszystkich rodzajów statków powietrznych, wojskowych i cywilnych. Możliwe są przez to codzienne pokazy pilotów najnowocześniejszych myśliwców i grup akrobacyjnych saudyjskich sił powietrznych.


Dziś mieliśmy wizytę zastępcy ambasadora Polski w Arabii Saudyjskiej, pana Pawła Mączkę wraz z wojskowym attaché. To była bardzo rzeczowa i inspirująca rozmowa. Z kolei jutro, na naszym stanowisku, zapowiedziana jest już wizyta rządowej delegacji RPA. Zapowiada się kolejny ciekawy dzień …

Arabia Saudyjska, Rijad, World Defense Show

To już ostatni, piąty dzień targów. Jak widać, zapowiada się szybki powrót do domu…


24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page